Jūsų dėmesiui tai, kas labiausiai įstrigo per 5 dienų kelionę
po Romos ir Tivolio parkus:

Villa Borghese – Villa Medici –Villa d‘Este – Villa Gregoriana - Villa Adriana –Šv. Petro Bazilika ir Vatikanas – Villa Doria Pamphili – Romos botanikos sodas – Piazza Vittorio – Roseto Comunale.


Čia rasite ir nuorodų į dokumentinius filmus apie Viduržemio šalių parkus, tarp jų ir Villa d‘Este bei Villa Adriana, taip pat Florencijos ir Venecijos parkus.

Pateikiame trumpus komentarus apie tai, kas mums pasirodė įdomu, verta dėmesio, sektina. Taip pat keli organizacinio pobūdžio praktiniai pastebėjimai.

.... Villa Borghese , kažkodėl nebeveikia jų pačių internetinis puslapis www.villaborghese.it, taigi žr.: www.italyguides.it

.... Villa Medici - oficialus tinklalapis www.villamedici.it... Villa d‘Este, www.tibursuperbum.it arba www.villadestetivoli.info.... Villa Gregoriana, internetinis puslapis www.fondoambiente.it arba www.tibursuperbum.it .
.... Villa Adriana


.... Labai simpatiškas pats Tivolli miestelis – įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – su daugybe rožių krūmų, kartais augančių iš gatvės grindinio ir didžiuliais žiedais linkstančių ties trečio aukšto langais.

Verta paminėti, kad būtent Tivolyje yra Tibūro Sibilės šventyklos liekanos – tai garsusis daugybėje parkų esančių antikinių šventyklų prototipas (pvz. Šamon kalvų - Buttes-Chaumont – parke Paryžiuje).


Romos Termini stotyje už 25 eurus nusipirkome keliautojo pasą „Roma &piu“ www.romapass.it , su kuriuo galėjome tris dienas naudotis visu transportu Romoje ir provincijoje, įskaitant Tivolį, taip pat du objektus aplankyti nemokamai (mes pasirinkom - Villa d‘Este ir Villa Gregorianą), o į kitus gauti ženklių nuolaidų.
.... Šv. Petro Bazilika ir Vatikanas
.... Villa Doria Pamphili , savo tinklalapio neturi, labai neblogas aprašymas Vikipedijoj: en.wikipedia.org/wiki/Villa_Doria_Pamphili


....Romos botanikos sodas (it. Orto botanico), oficialus tinklalapis: www.ortobotanicoitalia.it (tinklapis kartais neveikia)

.... Piazza Vittorio , – viena iš Romos žaliųjų aikščių, kurioje telpa viskas:.... Roseto Comunale - Romos komunalinis rožynas, aprašymas Vikipedijoje su rožių nuotraukomis: it.wikipedia.org/wiki/Roseto_comunale_(Roma)


Dar vienas su parkais nesusijęs, bet didžiulį įspūdį palikęs objektas - Šventojo Klemenso bazilika www.basilicasanclemente.com, po kuria yra milžiniški požemiai. Labai verta aplankyti.

Aišku, aplankėme Romos forumą ir Palatino kalvą, čia yra senųjų Farnesi parkų likučiai. Verta žinoti, kad bilietas į Forumą ir Palatino kalvą taip pat galioja ir į Koliziejų, kurį galima aplankyti kitą dieną.

Informaciją apie lankytinas vietas susirinkome internete, puikus pradinės informacijos šaltinis - tinklalapis www.gardenvisit.com/gardens/in/italy/lazio . Sėkmės planuojant keliones ir gražių įspūdžių!PS. Labai susižavėjom didžiulėmis Romos pušimis, mums jos liks žaliuoju amžinojo miesto simboliu.

Pabaigai žadėtosis nuorodos. Deja, dėl autorių teisių apsaugos YouTube vis ištrina sukeltas BBC serijos "Aplink pasaulį per 80 parkų" kopijas, todėl jums teks patiems susivesti į paiešką "around the world in 80 gardens Spain Morocco and Italy" arba "around the world in 80 gardens 07" ir atsidarysit filmą apie Viduržemio šalių parkus. Nuo 2'30'' kelionė į Tivolį, pirma - Villa d'Este, o nuo 11'14'' - Villa Adriana.

Ta pati istorija ir su nuostabiu Monty Don filmu "Monty Don's Italian Gardens - Part 2 - Florence" (vėlgi ieškokite "monty don italian gardens florence"). Sužinosite ne tik apie Florencijos parkus, o daug daugiau.

Bavarijos televizijos filmas Die Gärten Venedigs apie Venecijos parkus. Mėgaukimės!

Draugija "Jungės" 2008-2017