Laikas pradėti rytietiškų sodų rubriką. Kviečiame aplankyti:

VU botanikos sodo japoniškas sodas - „Dainuojančių akmenų slėnis Madzuchai" - „Ryto rasos“ sodas -
kiniškas „Dangiškosios ramybės sodas“ Frankfurte - Clingendeal japoniškas sodas, Haga – Arseno (oland. Arcen) pilies sodai - Orchidėjų rojus (Orchideeën Hoeve)
ir SHIRO NAKANE paskaita „JAPONIŠKŲ SODŲ ISTORIJA, DIZAINAS IR KŪRIMAS"Retas kuris didesnis botanikos sodas atsispiria pagundai sukurti japoniško ar kiniško sodo kampelį. Šioms šaliims būdingų motyvų aptinkame daugelyje Vakarų Europos parkų, nors reikia pripažinti, kad gana retai pasitaiko tikrai išbaigtų, „dvasią“ turinčių kūrinių.
Labai smagu, kad jau ir Lietuvoje galime pasigrožėti pačių japonų (ar glaudžiai su jais bendradarbiaujant) kuriamais sodais.
.... Japoniškas sodas VU botanikos sode – aprašymas botanikos sodo tinklapyje: www.botanikos-sodas.vu.lt

.... „Dainuojančių akmenų slėnis Madzuchai“, vėliau vadintas SAMOGITIA, dabar tiesiog Japoniškas sodas Darbėnuose, Kretingos rajone – tinklalapis: japangarden.lt

.... „Ryto rasos“ sodas Alytuje – jo autoriaus Kęstutis Ptakauskas
apie savo sodą parašė knygą.
.... Vokietijos parkams skirtame puslapyje mūsų jau aprašytas kiniškas "Dangiškosios ramybės" sodas Betmano parke (vok. Bethmannpark), Frankfurte.
.... Clingendeal parko japoniškas sodas Hagoje - www.denhaag.nl


.... Arseno (oland. Arcen) pilies sodai– tinklalapis: www.kasteeltuinen.nl .
.... Orchidėjų rojus - Orchideeën Hoeve– tinklalapis: www.orchideeenhoeve.com
Dabar SHIRO NAKANE paskaita „JAPONIŠKŲ SODŲ ISTORIJA, DIZAINAS IR KŪRIMAS".
Čia pateikiame dvi ištraukas apie JAPONIŠKO SODO KŪRIMĄ - patyręs sodų kūrėjas ir Tokijo Universiteto dėstytojas komentuoja vieno iš savo sodų kūrimo eigą. Puikiai vertėjauja Aurelijus Zykas iš VDU Azijos studijų centro. Tai tiesiog nuostabi pažintinė medžiaga - informacija, perduodama iš pirmų lūpų. Kviečiam žiūrėti.
Daugiau šios paskaitos ištraukų, kuriose aptariama japoniškų sodų istorija, pagrindiniai bruožai ir įvairių paskirčių sodai, rasite YouTube, įvedę paieškos žodžius SHIRO NAKANE.
Kviečiame žiūrėti.

Draugija "Jungės" 2008-2017