Pagaliau ir Lenkijos parkai

Lazenkų ir Vilanovo parkai Varšuvoje,
Šopeno gimtinė – muziejus ir parkas Želiazova Volia ir Nieborovo bei Arkadijos parkai Mazovijoje
.


Šią rubriką norisi pradėti raginimu Vilniaus valdžiai ir vilniečiams kažkaip susiimti ir susitvarkyti sostinės žaliuosius plotus. 2010 m. birželį važinėjant po Varšuvą ir vaikštant po parkus ėmė baltas pavydas: parkai ir skverai nenusakomo dydžio, visur gražiai nupjauta veja ir gėlynuose tiek įvairiausių rožių, kad jų net suskaičiuoti negali. Mums labai reikia pasitemti.

Bet dabar apie ilgąjį savaitgalį Lenkijoje...
.... Lazenkų parkas – šis parkas pateko į mūsų prioritetų sąrašą todėl, kad Trakų Vokės rūmai, kaip žinia, turi sąsajų su Lazenkų rūmais. Grafui Jonui Vytautui Emanueliui Juozapui Tiškevičiui neatrodė netinkama pasistatyti sau adaptuotą karališkųjų rūmų kopiją. Panašumą nesunkiai įžvelgsite puikiose Lazenkų muziejaus oficialios svetainės nuotraukose www.lazienki-krolewskie.pl

Dar viena karališkoji rezidencija su parku Varšuvoje tai - Vilanovas. Oficialus tinklalapis www.wilanow-palac.pl

Kadangi keliavome jubiliejiniais Šopeno metais, nutarėme aplankyti kompozitoriaus gimtinę - Želiazova Volia, vos už pusšimčio kilometrų nuo Varšuvos. Puikus aprašymas su nuotraukomis - en.chopin.nifc.pl.

Netoliese - Brochove - dar aplankėme seną (galima įžiūrėti akmenyje iškaltus statybos metus: 1557-1561), pilį primenančią bažnyčią, kurioje Šopenas buvo pakrikštytas. Aprašymą ir nuotraukas žr. en.chopin.nifc.pl .


Tada dar apie trisdešimt kilometrų vykome link Radvilų rūmų Nieborove, kur yra net du - Nieborovo ir Arkadijos - parkai. Tinklalapis - www.nieborow.art.pl .

Iš to, ką pamatėme, akivaizdu, kad Lietuvos parkų mylėtojai turėtų atrasti maršrutus į kaimyninę Lenkiją – ten daugybė įspūdingų parkų.

Draugija "Jungės" 2008-2017