Kviečiame aplankyti Liuksemburgo miesto parką

Tai vienas iš Eduardo Andrė projektuotų miesto parkų.


Pagal 1867 m. Londono sutartį, pasirašytą po Austrijos - Prūsijos karo, Liuksemburgo Didžioji Hercogystė tapo neutralia valstybe su viena iš daugelio iškeltų sąlygų, kad bus nugriauti ir niekada nebandomi atstatyti Liuksemburgo miesto gynybiniai įtvirtinimai. O Liuksemburgo miestas buvo vadinamas „Šiaurės Gibraltaru“ – po Gibraltaro antru geriausiai pasaulyje įtvirtintu miestu.
Šiek tiek tai įsivaizduoti padeda graviūros kopija iš Gary Little tinklalapio „Luxembourg Central“, vaizduojanti Liuksemburgo miestą apie 1858 metus.

Liuksemburgo vyriausybės laukė dideli pertvarkos darbai ir jie ieškojo, kam galėtų patikėti šį grandiozinį urbanistinį projektą. Sakoma, kad jų dėmesį patraukė per Pasaulinę parodą Paryžiuje 1867 m. atidarytas Šamono kalvų (Buttes-Chaumont) parkas, kurį kuriant dalyvavo ir Eduardas Andrė. Eduardas Andrė gavo užsakymą parengti projektą, pagal kurį ardomų gynybinių įtvirtinimų vietoje atsirastų miesto parkas. 1871 metais jis pateikė savo projektą, kuriame buvo numatyti ne tik parkų takai, bet ir naujos gatvės, sujungiančios senąjį miestą ir naujuosius jo rajonus. Projektas buvo priimtas ir pradėtas įgyvendinti, toliau jį plėtojant Eduardas Andrė bendradarbiavo su Liuksemburgo gamtos draugijos nariais. 1902 metais buvo pateikti paskutiniai - Petrusse upės slėnio pertvarkymo planai, įgyvendinti iki 1906 metų.

Lyg pasakoj. Tiesa?

Draugija "Jungės" 2008-2017