Aplankėme Angelų kalvą ir nusprendėme pradėti rubriką
SAKRALINIAI PARKAI

Angelų kalva prie Trakų ir

2014 metų rugpjūtį - lapkritį raudonavusi Pirmojo pasaulinio karo aukų atminimo pieva aplink Londono Tauerį
.... 2013 m. atradome sau Angelų kalvą. Sumanytojų ir kūrėjų puslapis - uzugiriai.lt


Ta pačia proga siūlome ekskursiją po sakralines vietas „Rykantai – Angelų kalva – Trakai – Lentvaris“.
Gražių įspūdžių ir įkvėpimo daryti gera!

Toliau Loretos Paškevičienės nuotrauka. Dėkui jai.O dabar trumpam persikelkim į Londoną.


.... 2014 metais Europa minėjo Pirmojo pasaulinio karo pradžią ir Londono menininkai Paul Cummins ir Tom Piper sugalvojo keliems mėnesiams aplink Londono tvirtovę, Tauerį, "pasodinti" keramikinių aguonų pievą. Britams aguonos tradiciškai yra žuvusių karių pagerbimo ženklas. Instaliacija "Kraujas raudonai nudažė laukus ir jūras" (angl. Blood Swept Lands and Seas of Red) buvo pradėta sodinti liepos 17 dieną ir pildoma iki lapkričio 11 d. Iš viso ten buvo 888.246 aguonų, nes tiek žmonių iš Britanijos ir jos kolonijų žuvo per Pirmąjį pasaulinį karą. Šis projektas susilaukė milžiniško gyventojų palaikymo, kurie nupirko didžiąją dalį aguonų ir tokiu būdų po lapkričio 11 d. jos "išsivaikščiojo" po tūkstančius namų, o gauti pinigai buvo išdalinti labdaros organizacijoms.
Dalį instaliacijos - "Raudantį langą ir bangą" nupirko vienas fondas ir vyriausybė ir ši dalis 2015-2018 metai keliaus po Junginę Karalystę. Tada šios aguonos visam laikui apsistos Pirmojo pasaulinio karo memorialuose Londone ir Mančesteryje. Daugiau apie tai skaitykite renginiui skirtoje svetainėje, o vaizdų geriausia pasiieškoti google vaizdų paieškoje, įvedus "poppies at London Tower". Beje, iš ten ir mes pasiskolinom nuotrauką. Taip pat 2 puikūs filmukai YouTube: "Londono Tauerio aguonos" ir "Aguonų gamyba".

2014 m. spalį visai neplanuotai teko matyti tą aguonų lauką gyvai. Nuostabus, jaudinantis ir ilgam įsimenantis reginys. Puikus projektas, tęsiantis tradicijas, įtraukiantis visuomenę, paveikus, puikiai organizuotas. Galima pasimokyti.
Draugija "Jungės" 2008-2017