Vokietijos parkai (mes spėjom tai apeiti - greitu žingsniu - per 3 paskutinio balandžio savaitgalio dienas):

Frankfurtas prie Maino – Hechstas (Höchst) – Vysbadenas (vok. Wiesbaden)


Pateikiame trumpus komentarus apie tai, kas mums pasirodė įdomu, verta dėmesio, sektina. Taip pat keli organizacinio pobūdžio praktiniai pastebėjimai.


.... Frankfurtas prie Maino internetinis puslapis: www.frankfurt.de/sixcms/

Nusipirkom Frankfurto kortelę 2 dienoms ir visu miesto transportu naudojomės be galvos skausmo, taip pat dar gavome nuolaidų mokamuose objektuose: www.frankfurt-tourismus.de

.... „Palmengarten“, tinklalapis: www.palmengarten.de

.... Betmano parkas ir kinų sodas (vok. Bethmannpark) , tinklalapis: www.frankfurt.de/sixcms/

.... Hechstas (vok. Höchst) www.frankfurt.de/sixcms/

Tada nusipirkome traukinio bilietą grupei (jis galioja 5 žmonėms, bet net 2 juo važiuoti pigiau negu nusipirkus du atskirus bilietus) ir išvykome į Vysbadeną. Traukinio bilietas į abi puses galioja visam miesto, į kurį atvyksti, transportui – taigi su tuo bilietu išnaršėme visą gražųjį kurortą.

.... Vysbadenas – vienas seniausių Europos kurortų, kurio gydomųjų galių turintys karštieji šaltiniai buvo garsūs jau Romos imperijos laikais. Ir šiandien čia puikiai jaučiama kurortinė dvasia. Pasijutome lyg atvykę atostogų.


Grįžę į miestą, patraukėme link didžiausio žalio ploto prie Reino – Bybricho (vok. Biebrich) pilies parko. Tai didžiulis angliško stiliaus parkas (labai puiki jo nuotrauka yra de.wikipedia.org/wiki/Schlosspark_Biebrich).

Iš tikrųjų aplankėme dar daugiau parkų ir matėm visokių – gana aplestų, dar tik pradedamų tvarkyti po ilgų nepriežiūros metų, matėm ir tvarkomų, bet be meilės, kas pasirodo labai gerai matyti.
Bet tas savaitgalis Frankfurte prie Maino sušildė širdį ir ilgam liks atminty.

Vokietijoje yra nesuskaičiuojama daugybė tikrai labai įdomių parkų. Kelios duomenų bazės:

www.gartenland-brandenburg.info
www.gartenroute-mecklenburg-vorpommern.de
www.gartentraeume-sachsen-anhalt.de
www.gartenreich.com

Draugija "Jungės" 2008-2017